Rozešla jsem se s ním kvůli jeho minulosti. Udělala jsem chybu?

Je mi 27 a nedávno jsem ukončila vztah, který měl podle mě velký potenciál. Chodila jsem s Martinem (29) – mužem, který mi na začátku připadal jako někdo, kdo mi dokáže vrátit víru v lásku. Jenže s ním do vztahu neustále vstupovala jeho minulost. A ta nakonec převážila.

Martin měl za sebou sedmiletý vztah, který skončil nevěrou jeho tehdejší přítelkyně. Chtěl si ji dokonce vzít – měl připravený prstýnek i žádost o ruku. Ona ale místo toho odešla… a nechala mu na krku jejich společný dům a – světe div se – i svého psa, kterého prý nemohla mít v podnájmu. Martin se o psa staral, jako by to byla jeho povinnost. A nejen to – pořád čekal, až mu bývalá oficiálně podepíše, že se vzdává svého podílu na domě. Rok měl být podle jejich dohody hranicí, kdy se to všechno vyřeší. Jenže se nic nedělo.

Když jsem Martina poznala, byla jsem okouzlená – byl pozorný, psali jsme si celé dny, dokázal mě rozesmát. Ale i v těch hezkých chvílích tam vždycky byla ona – jeho ex. Pes, dům, nekonečné dohody, jejich „společná minulost“. Čím víc jsem si připouštěla, že náš vztah je vážný, tím víc mě to začalo dusit.

Snažila jsem se s ním mluvit. Navrhovala jsem právní kroky, aby se věci konečně uzavřely. On ale pořád opakoval, že nechce konflikty, že jí věří. Jenže já už jí nevěřila ani trochu – a hlavně jsem přestávala věřit jemu. Připadalo mi, že místo se mnou pořád stojí jednou nohou ve starém životě.

Nakonec jsem to nevydržela. Deset dní po jedné z našich hádek jsem se s ním rozešla. Brečela jsem, bylo to strašně těžké – protože city tam byly. Ale můj vnitřní klid byl pryč. Řekl mi, že až to všechno dořeší, ozve se. Neozval se.

A tak tu sedím, měsíc po rozchodu, a pořád přemýšlím: odešla jsem příliš brzy? Nebo jsem jen byla jediná, kdo měl odvahu přiznat si, že vztah nemůže růst, dokud v něm straší cizí minulost?


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *