Nepociťuju nic, když zemřela dcera mého otce. Jsem sobecká?

Jmenuju se Petra, je mi 22 let. Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo deset. Máma byla vždycky chladná, táta ze začátku skvělý, ale po seznámení s jeho nynější ženou se ke mně otočil zády. Od osmnácti už mě vlastně ignoroval.

Před pár dny mi zavolala tátova sestra – jeho dcera z nového manželství, tříletá Klárka, měla nehodu a zemřela. Její pohřeb byl hned druhý den. Šla jsem tam, i když jsem ji nikdy předtím nepoznala. Táta vypadal úplně ztracený, jeho žena křičela bolestí a omdlela. A já? Necítila jsem vůbec nic.

Je to malá nevinná holčička, a přesto mě to nechalo chladnou. Přemýšlím, jestli je to normální, když jsem o ní ani nevěděla. Stále si kladu otázku: jsem sobecká, že necítím zármutek, nebo je to jen důsledek složitých rodinných vztahů?


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *