Zpověď Jany (40), která odkryla nejtemnější rodinné tajemství a plánuje pomstu
Je mi čtyřicet a čeká mě nejtěžší rozhodnutí života. Můj manžel Pavel (43) mě podvádí se svou sestřenkou Klárou (24). Mám důkazy a plánuju mu zničit život. Jsem zlá?
Když začaly mé pochybnosti
Všechno začalo loni v říjnu. Pavelova mladá sestřenka Klára se k nám začala chodit častěji a častěji. Pavel byl najednou jak vyměněný – úplně posedlý tou holkou. Protože často cestuji služebně do zahraničí (pracuji pro českou firmu s pobočkami po Evropě), měli spolu spoustu času o samotě.
Klára u nás trávila celé týdny. Pavel na ni utrácel všechny peníze – zábava, jídlo, oblečení. Ona totiž není schopná udržet si práci. A co bylo nejpodezřelivější? Jakmile jsem se vrátila z cesty, Klára zmizela jak pára nad hrncem.
Neustále si psali a volali. Pavel se snažil schovávat telefon, když jsem byla poblíž. Několikrát jsem mu řekla, že mi jejich vztah připadá divný. Odpověď? Že jsem „“nemocná““ a „“šílená““, že si vůbec něco takového myslím.
Když jsem věděla, že mám pravdu
Později jsem se dozvěděla, že i jeho máma si dělala starosti, jak jsou si blízcí. Ale nikdy se mnou o tom nemluvila a nic s tím nedělala.
Od léta se náš manželství začalo rozpadat úplně. Pavel se stal emocionálně, finančně i fyzicky násilnický. Už jsem věděla, že ho musím opustit – bez ohledu na to, co má s Klárou. Prostě nemůžu žít v takovém nebezpečném a krutém manželství.
Ale když jsem si připravovala plán útěku (žijeme v jeho zemi, nemluvím perfektně jeho jazykem, takže to musím naplánovat pečlivě), dostala jsem možnost podívat se mu do telefonu. Nikdy předtím jsem to neudělala, ale instinkt mi říkal, abych se podívala.
Šokující důkazy
To, co jsem našla, mě úplně zlomilo. SPOUSTU nevhodných zpráv mezi nimi. Plánovali, kdy se zase uvidí, probírali moje další služební cesty, psali si sexuální narážky. Už nebylo pochyb – můj instinkt měl pravdu po celou dobu.
Všechno jsem si vyfotila.
Má pomsta
Mám koupený letenku a plánuju odletět navždy. Ale chci jim zanechat „“rozlučkový dárek““. Chci poslat ty fotky všem členům jeho rodiny a odhalit jejich odporné chování.
V jeho zemi (žiju v Rakousku) jsou vztahy mezi sestřenicemi a bratranci silné tabu. Tohle mu pravděpodobně zničí celý život.
Mé dilema
Vždycky jsem měla jeho rodinu ráda, ale už je stejně nikdy neuvidím, protože odlétám navždy. Mám to udělat? Mám odejít „“s velkým třeskem““ a odhalit svého lživého, odporného, násilnického manžela?
Na jednu stranu si říkám, že si to zaslouží. Po tom, jak mě týral, ponižoval a podváděl s vlastní sestřenkou. Po tom, jak mi říkal, že jsem šílená, když jsem měla pravdu.
Na druhou stranu – zničím tím i Kláru, která je mladá a hloupá. A jeho rodinu to bude bolet, i když za nic nemůžou.
Ale proč bych měla chránit někoho, kdo mě chránil? Proč bych měla mlčet o pravdě?
Část mě chce prostě zmizet v tichosti. Začít nový život v klidu. Ale druhá část chce, aby všichni věděli, jaký Pavel skutečně je. Aby se už nikdy nemohl vydávat za obětního manžela, jehož žena ho „“opustila bez důvodu.““
Jsem monsters?
Jsem zlá, že chci zveřejnit pravdu? Nebo jsem oprávněná ve své touze po spravedlnosti?
Cítím se jako ve filmu – připravuji ultimátní pomstu člověku, který mi zničil život. Ale pak si říkám, jestli se nesnižuju na jeho úroveň.
Co byste udělaly na mém místě?

Napsat komentář